Filmy więzień wojenny, ludobójstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje więzień wojenny, ludobójstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film "Helikopter w ogniu", zrealizowany przez cenionego reżysera Ridley'a Scotta i znanego producenta Jerry'ego Bruckhaimera, to oparta na faktach opowieść o grupie elitarnych żołnierzy armii USA, wysłanych w ramach sił pokojowych ONZ do Mogadiszu w Somalii w październiku 1993 roku. Ich zadanie: pojmanie dwóch zastępców jednego z somalijskich watażków, Mohameda Farraha Aidida, co miało być częścią planu, który w założeniach miał zdusić dwie plagi, nękające ten afrykański kraj: wojnę domową i głód. Żołnierze amerykańscy przybyli do Somalii w dobrych intencjach, mając ratować, a nie odbierać życia. Coraz bardziej wplątani w niezrozumiałą, feudalną politykę wewnętrzną Somalii - w której poszczególne klany walczą ze sobą od tysiąclecia - w końcu dostają bolesną nauczkę, gdy dokładnie zaplanowana misja przybierze nieoczekiwany obrót... Czego rezultatem będzie największa potyczka piechoty, w jakiej wzięły udział siły zbrojne Stanów Zjednoczonych od czasów Wietnamu. Po rozpoczęciu misji wydaje się, że każdy mężczyzna, każda kobieta i każde dziecko, mieszkający w Mogadiszu, chwytają za broń przeciwko Amerykanom, przemieniając miasto w śmiertelnie niebezpieczne pole walki. Kiedy dwa, zdawałoby się niezwyciężone, śmigłowce typu Black Hawk zostają zestrzelone, zadanie zmienia się w rozpaczliwy wyścig z czasem, którego stawką jest uratowanie ocalałych członków załóg, a w końcu także żołnierzy będących na ziemi. Młodzi rangerzy i weterani jednostki Delta muszą walczyć ramię w ramię przeciwko przeważającym siłom. Przez 18 ciężkich godzin są uwięzieni, często ranni, we wrogiej im dzielnicy miasta. Dopiero po upływie tylu godzin udaje się zorganizować konwój, który ma ich uratować. Wróg jest silniejszy liczebnie, otacza ich. Narastają napięcia, giną przyjaciele, zawiązują przyjaźnie, a żołnierze poznają prawdziwe znaczenie wojny i bohaterstwa. [opis dystrybutora]

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.

Katyń

6,6
Opowieść o polskich oficerach pomordowanych podczas II wojny światowej przez NKWD w Katyniu. Obraz tragedii nieświadomych zbrodni kobiet, które czekały na swoich mężów, ojców, synów i braci. Bezkompromisowe rozliczenie kłamstwa, które miało kazać Polsce zapomnieć o swoich bohaterach.


Gdy atak Cylonów na dwanaście Kolonii nie osiąga celu, i okazuje się że rodzaj ludzki nie uległ zgodnie z planem eksterminacji, bliźniacze jednostki Numeru Jeden - Cavil, jeden na "Galactice" a drugi na Caprice, muszą improwizować, by zniszczyć to co pozostało z ludzkości.
Ostatni przedstawiciele rasy ludzkiej przemierzają kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Grozi im wielkie niebezpieczeństwo ze strony sztucznej inteligencji, którą sami stworzyli.
W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do spontanicznego zawieszenia broni. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Duńska śpiewaczka Anna Sorensen (Diane Kruger) zostaje zaproszona blisko linii frontu, by zaśpiewać dla niemieckich oficerów. Kiedy rozbrzmiewa kolęda "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wychodzą z okopów i razem uczestniczą we mszy. Nazajutrz dzielą się jedzeniem, odbywa się nawet mecz piłki nożnej. Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…